Neo Atlas

Bizi Tanıyın

Ayten Öz

1995 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldum. Kariyerime Akbank T.A.Ş.’da müfettiş yardımcısı olarak başladım. 1997 – 2004 yıllarında Demir Finansal Kiralama A.Ş’de iç denetim ve sorunlu kredi takibi, 2004 – 2023 arası Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda kurumsal mimari ve kurumsal kredi operasyonları alanında çeşitli pozisyon ve görevlerde yer aldım.

Kurumsal Mimari ve Süreç Yönetimi alanında strateji, organizasyonel tasarım, süreç yönetimi ve proje yönetim ofisi (PMO) faaliyetlerinin yürütülmesine liderlik ettim. Kurumsal çeviklik kapsamında agile proje yönetimi ve iş birliği kültürünün geliştirilmesi çalışmalarını yürüttüm. Süreç iyileştirme ve verimlilik alanında birçok projede aktif rol aldım. Kurumsal performans yönetimi revizyonu kapsamında 3 yıl boyunca İK ile ortak kurum ve departman hedeflerinin belirlenmesi, ölçümü ve raporlanması çalışmalarında yer aldım.

Kredi Operasyonlarında tüm kredi süreçleri operasyonlarını yürüten ekibe liderlik yaptım. Sözleşme, kredi operasyonları, sigorta, teminat, dış ticaret işlemlerinin yürütülmesi dahil kredilendirme süreçlerinin tüm aşamalarında yer aldım. Operasyonel verimlilik iyileştirme alanlarının tespiti ve projelerin geliştirilmesi projelerinde çeşitli rol üstlendim.

Kurumsal hayattaki teknik bilgi tecrübelerime ilave olarak kendimin ve ekibimin liderlik yetkinliklerini geliştirmeye odaklandım. NLP eğitimi ile başlayan kişisel gelişim yolculuğumda sistemleri ve takımları anlamak için 2021 yılında ORSC Takım ve İlişki Koçluğu (Organisation & Relationship System Coaching) eğitim serisini tamamladım. 2021’de Sola Unitas’tan profesyonel koçluk eğitimi, 2022’de de House of Human’dan Yönetici ve Kariyer Koçluğu eğitimi 2023 yılında EMCC Mentorluk programını tamamladım.


Sürekli değişen VUCA dünyasında kurumların ve bireylerin değişime adaptasyonunun çevik yaklaşımlarla olabileceğine inanıyorum. Bu amaçla kurumsal çeviklik çerçevesi için “SAF’e Agilist” ve PROSCİ “Değişim Yönetimi” eğitimlerine de katılarak organizasyonların ve bireylerin değişim ve dönüşümü yolculuklarını derinlemesine anlamaya çalıştım.


Kurumsal hayattaki tecrübelerimi koçluk ve mentorluk yetkinlikleriyle birleştirerek işletmelere stratejik yönetim, organizasyonel yapılanma, operasyonel verimlilik ve liderlik danışmanlığı, yönetici ve takım koçluğu ve mentorluğu hizmetleri sunmaktayım. Kurumlara ve kişilere mevcut potansiyellerini bulma, var olanı yeniden hatırlama ve hedeflerine ulaşma yolculuklarında eşlik etmeyi amaçlıyorum.


Sürekli öğrenmek ve öğrendiklerimle kendime ve çevreme değer katmak en önemli amaçlarımdandır. Sürdürülebilir bir kurum ve toplum için değişimin gücüne inanıyor ve kurumların, rolü ne olursa olsun liderlerin değişime adaptasyon yetkinliklerini geliştirmelerinin topluma yaratacağı değeri benimsiyorum.


İki çocuk annesiyim, aktif bir vatandaş olarak çeşitli STK’larda özellikle gençlerin ve kadınların iş hayatlarında kariyer yollarına devam edebilmeleri için gönüllü olarak projelere katkı vermeye çalışıyorum. Hobilerim arasında fotoğraf çekmek, kitap okumak, ahşap boyama, bilmediği kültürleri tanımak için gezilere çıkmak ve yemeklerini öğrenerek uygulamak yer almaktadır.

Bilgi Al
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?